Co zrobić, żeby biznes był bardziej efektywny?
Aby pracować nad efektywnością pracownika i zespołu trzeba dać im do myślenia, trzeba pozwolić im przepracować stanowiące wyzwanie zadania, które mają wiele możliwych rozwiązań. Dzięki temu zespół może zrozumieć co i jak robić lepiej, aby poprawiać swoje skupienie i wydajność. Składowe mojego szkolenia to zarządzanie czasem i praca nad produktem. Wiem, jak ważne jest, aby zespoły dostarczały produkty na czas i z oczekiwaną jakością, dlatego uczę metod zarządzania czasem przez pryzmat dostarczania produktów na czas, np. jak wykorzystać macierz Eisenhowera do budowania tygodniowych i miesięcznych celów dla zespołu. A idąc dalej – uczę, jak zespół, posiadając narzędzia takie jak Getting Things Done, może wyznaczać cele dla siebie, aby spełniać oczekiwania biznesu. Pokazuję, że Pareto działa w dostarczanych iteracyjnie projektach.
Korzyści dla Firmy:
Uczestnicy szkolenia nauczą się, jak pracować nad zakresem produktu tak, aby dostarczać najważniejsze składowe.
Uczestnicy szkolenia będą tworzyć produkty, które będą bardziej innowacyjne, a co za tym idzie, droższe dla użytkowników.
Zespoły nauczą się, że elastyczność to najważniejsza cecha zespołu. Tylko elastyczne zespoły mogą się uczyć, jak pracować ze sobą i z innymi zespołami, z biznesem, z użytkownikami.
Po szkoleniu GTD dla zespołów, członkowie zespołów są bardziej zmotywowani do pracy nad najważniejszymi zagadnieniami w produkcie. Kładę nacisk, aby zawsze koncentrować się na tym, co ma największe znaczenie dla produktu.
Harmonogram szkolenia:
- Od wizji Firmy do zadań. Wizja, cele, projekty, zadania. Zrzut pamięci, czyli zapisanie wszystkich zadań, jakie mamy do wykonania oraz podzielenie ich na kategorie granulacji.
- Skuteczność a efektywność. Metody podnoszenia efektywności oraz znalezienie własnych metod na zwiększanie efektywności. Spojrzenie na poprzedni i przyszły tydzień.
- Cechy każdego zadania. Określenie cech zadań: czas potrzebny na wykonanie, potrzebne umiejętności, rodzaj zadania, termin dostarczenia, granulacja.
- Wartość zadania. Metody określania wartości zadań i dlaczego warto pytać: „DLACZEGO”?
- Nawyki. Metody jak wprowadzać nawyki, jak podnosić efektywność oraz jak uniknąć pułapek schematycznego podejścia do rutynowych zadań.
Kiedy wybrać szkolenie Zarządzanie czasem z Przemkiem Wydrą?
Przemek Wydra wie o czym mówi, ponieważ przeszedł ścieżkę od programisty przez Scrum Mastera, Product Ownera, project managera do coacha i trenera. Pracował na tych stanowiskach w różnych firmach – od startupów przez średnie firmy po korporacje, rozwijał produkty software’owe oraz software’owo– hardware’owe. Dzisiaj uczy, jak patrzeć na produkty i pracę nad produktem w całym cyklu jego wytwarzania. Mówi o twardych metodach zarządzania czasem i rozwojem produktu w lekki i życiowy sposób, dzięki czemu dociera do uczestników szkolenia i sprawia, że zespoły dostarczają rozwiązania szybciej i z większą jakością. A co najważniejsze – dostarczają rozwiązania, których najbardziej potrzebują klienci. Pokazuje, jak przekuć błędy popełnione dzisiaj w siłę w najbliższej przyszłości.
BARDZIEJ EFEKTYWNYCH FIRM
ZREALIZOWANYCH GODZIN SZKOLENIOWYCH
ZADOWOLONYCH UCZESTNIKÓW SZKOLEŃ
DOSKONAŁA ORGANIZACJA I ZORIENTOWANIE NA SUKCES